Havayolu Firmalarına Ait Bagaj Limitleri ve Ücretleri

Thy Bagaj Limiti iç HatlarHer bir yolcunun belli bir kilo ağırlığına kadar bagajlarını yanlarında götürebilme hakları mevcuttur.  Ancak havayolu firmalarının düzenlemiş oldukları kilo aralıkları farklı olabileceğinden biletinizi alırken her hangi bir sürpriz ile havaalanında karşılaşmamanız için, biletinizin üzerinde yazan havayolu bagaj hakkına dikkat etmeniz önemlidir.

Aşağıda belirttiğimiz havayolu firmalarına ait yolcu başına denk gelen bagaj hakkı ile birlikte bagaj fazlası ücretleri hakkında bilgi almanızı ve bu şekilde uçak biletinizin fiyatından daha fazla bir ücret ödememenizi öneriyoruz.

Türk Hava Yolları;

THY bagaj limiti iç hatlarda 20 kilogram olmaktadır. 20 kilogramı aşan ağırlıklarda ise her bir kilogram başına 3 TL ücret alınır. Avrupa uçuşlarında ise, 20 kilogramı aşan ağırlıklarda her bir ağırlık için ortalama 7 ile 10 Euro arasında bir ücret ödenir. Amerika’da ise her biri 23 kilogramı geçmeyecek şekilde bagaj limiti 2 parçadan oluşup, toplamda 46 kilograma denk gelmektedir. 46 kilogramı aşan durumlarda ise 23 ile 32 kilogramı arasında olursa bavul 80 dolar, 32 kilogramın üzerinde olur ise 150 dolar şeklinde ücretlendirilmektedir.

Havayolu Bagaj

Onur Air;

Onur Air’in iç hatlarında bagaj limiti 15 kilogramdır. 15 kilogramdan fazla olan her bir ağırlık için ise, 3 TL ücret alınmaktadır.

Pegasus;

Pegasus’un iç hatlarında bagaj limiti yine Onur Air’de ki gibi 15 kilogramdır. Pegasus bagaj aşım ücreti ise, her bir kilogram başına 4 TL şeklindedir. Dış hat uçuşlarında ise, uçuşun uzunluğuna bağlı olarak değişmek ile birlikte 20-30 kilogram arasında değiyor.  Her bir kilo aşımı durumunda ise, kilo başına 8 Euro alınmaktadır.

Anadolu jet Bagaj LimitiSunExpress;

İç hat uçuşlarında Trabzon, Kars, Erzurum, Diyarbakır, Mardin ve Van için 15 kilogramın üstünde ki ağırlıklarda, kilogram başına 6 TL alınırken, diğer noktalar da ise 4 TL alınmaktadır.

Anadolujet;

Anadolu jet bagaj limiti iç hatlarda 15 kilogram olup, 15 kilogramdan fazla olan ağırlıklarda ise, kilogram başına 3 TL alınmaktadır.

Lufthansa;

Lufthansa bagaj limiti Avrupa içinde gerçekleştirilecek uçuşlarda tek bavul için 23 kilogram olup, kilogramın aşılması söz konusu olduğunda kilogram başına 10 Euro alınmaktadır.

 

 

Bu yazı Anadolu Jet, Genel, Onur Air, Pegasus Uçak Bileti, Sun Express, Türk Hava Yolları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.