Pegasus Bilet İptali ve Rezervasyon Değişikliği

Pegasus Bilet İşlemleri Nasıl YapılırPegasus Bilet iptali ve rezervasyon değişikliği çoğu kişinin zorlandığı ve netlik teşkil etmeyen konular arasında yer almaktadır. Çeşitli sebepler sonucunda biletinizi iptal etmek veya rezervasyon değişikliği yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Peki, ama Pegasus Bilet İşlemleri Nasıl Yapılır?

Pegasus’tan almış olduğunuz uçak biletinizi iptal etmek istiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken işlem, uçak biletinizi hangi satış noktasından aldıysanız o satış noktasını aramak ve PNR rezervasyon numaranız ile birlikte biletinizi iptal etmek olacaktır.

Ancak eğer biletinizi internet üzerinden online olarak aldıysanız, o zaman Pegasus bilet iptali için internet üzerinden işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Pegasus Bilet İptal İşlemleri

Ayrıca değişiklik işlemlerinde işlem ücretinin dışında eski ücret ile yeni ücret arasında eğer fark bulunuyorsa tahsil edilir. Pegasus bilet iptal işlemleri esnasın da yakıt harcı ile hizmet ücreti de iade edilmemektedir.

Elektronik biletlerin iptal ve iade ya da değişiklik işlemlerinde, Havaalanı Satış ofislerinin aracılığı ile işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin,  ödeme için kullanmış olduğu Kredi Kartı ile birlikte nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet gibi her hangi bir resimli kimlik kartını e-bileti ile birlikte getirmesi gereklidir.

Pegasus Bilet İptali

KKTC seferleri ve iç hat seferlerinde 3 saat ile üzerinde oluşan gecikmelerde ve sefer iptallerinde,

Pegasus Hava Yolları tarafından kaynaklanan teknik arıza ya da benzeri aksaklıklar sebebi ile iç hatlar ve KKTC’ye yapılacak olan tarifeli uçuş seferlerinde oluşan gecikme durumlarında;

  • 3 saatten daha fazla süren gecikme ve sefer iptali söz konusu olduğunda; yolcu uçuşu gerçekleştirilmiş olsa bile, biletin ücreti yolcuya iade edilmektedir.
  • 5 saatten daha fazla süren gecikme ve uçuş sefer iptalinde ise; yolcu uçuşunu gerçekleştirmiş bile olsa, bilet bedeli iade edildiği gibi, yolcunun talep ettiği tek yönlü bir iç hat uçuş bileti ücretsiz olarak Pegasus tarafından verilmektedir.

 

Bu yazı Genel, Pegasus Uçak Bileti kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.