Pegasus Hava Yollarının Bilet Kuralları

PegasusPegasus uçak biletleri ile ilgili bilinmesi gereken bir takım kurallar mevcuttur. Bunlardan bazıları ise;

Yapılan rezervasyon veya satın alınmış olan bilet bir başkasına devredilemez,

Tarifeli uçuşlarda; uçuş saatinden sonra rezervasyon ile ilgili değişiklik, ücret iadesi ve bilet iptali yapılmaz,

Pegasus bilet iptali esnasında yapılacak ücret iadesi, biletin alındığı acente tarafından kartın sahibine ve ödemeyi yapmış olduğu kredi kartına tahsil edilir,

Biletin düzenlenmesi sırasında almış olduğunuz hizmet sonucunda ödediğiniz servis bedeli iade edilmez,

Pegasus Bilet İptali

Sefer iptalleri ve 3 saatten daha fazla süren gecikmelerde eğer yolcu seyahatini gerçekleştirmişse bile Pegasus Hava Yolları yaşanan aksaklık sebebiyle bilet ücretini yolcuya geri öder.

Biletinizin değişiklik işlemleri esnasında sınıf farkından dolayı eğer ek bir ücret olursa, bu fark yolcu tarafından ödenir, ancak ücreti daha düşük olan bir bilet ile yer değişikliği gerçekleştirilirse ücret iadesi gerçekleştirilmez.

5 saatten fazla süren gecikmelerde veya uçuş iptalinde, yolcu seyahatini gerçekleştirse bile hem iç hat uçuş noktalarının birinden ücretsiz bir uçuş hakkı verilir hem de uçuşunu gerçekleştirmiş olduğu biletin ücreti Pegasus Hava Yolları tarafından geri iade edilir.

Pegasus Hava Yollarının KKTC Kuralları

Pegasus Uçak BiletleriPegasus’un İç İşleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu talimat sonucunda, 501 sefer sayılı ECN-SAW uçuş seferinde, seyahat eden bütün yolcular pasaportlarını mutlaka ibraz etmek zorundadır. Bunu sebebiyse 501 sefer sayılı uçuşun dış hat uçuşun devamı niteliğinde olmasıdır. Ancak 501 sefer sayılı uçuşun dışında kalan diğer Kıbrıs uçuşlarında ise, pasaport ibrazı veya nüfus kağıdı yeterli olmaktadır.

Kıbrıs’a gerçekleştirilen uçuşlarda 18 yaşını doldurmuş olan yolcular Kıbrıs uçuşlarında tek başlarına yolculuk edemez. Hem annesinin hem de babasının muvafakat namesinin bulunması şartı vardır. Eğer ebeveynlerinden biri ile yolculuk edecekse de, diğer ebeveyninin bu sefer muvafakat namesinin bulunması şartı geçerlidir.

Pegasus bilet fiyatları ve Pegasus uçuş bilgileri hakkında daha detaylı bilgi almak için 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu yazı Genel, Pegasus Uçak Bileti, Uçak Bilet kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.