THY, Askeri Ücretsiz Taşıyacak!

THY Askeri Bedavaya TaşıyacakÜlkemizde yaşanan terör olaylarının artması ve askere düzenlenen saldırıların hükümeti alarma geçirmesi sebebiyle askerler artık THY ile ücretsiz bir şekilde seyahat edebilecek. Güneydoğu’da konvoylara düzenlenen saldırılar askerlerin güvenli ulaşımı için yeni tedbirler alınması gerektiğini ortaya çıkardı. 18 Eylül’de, Bingöl’de izinlerinden dönen askerlere düzenlenen saldırıda 9 asker şehit olması, hükümetin harekete geçmesini sağladı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın Türk Hava Yolları ile yaptığı anlaşma ile artık askerler ücretsiz seyahat edebilecek. 11 milyon dolarlık anlaşmaya göre, terörle mücadele bölgelerinde görev yapan askerler izin, terhis ve hava değişimi gibi durumlarda Türk Hava Yolları tarafından ücretsiz olarak taşınacak.

Bunun dışında özellikle terörle mücadelenin fazla olduğu bu bölgelerde yeni hava alanı yapımı çalışmalarına da başlanacak. Var olan havaalanlarına ek seferler düzenlenecek. Havaalanlarının olmadığı yerdeler de ise Türk Silahlı Kuvvetleri, hava taşıtlarını mümkün olan en üst seviyede kullanacak.

Türk Hava Yolları

Uygulamanın yakında başlıyor oluşu da birçok askerin ve ailenin umudu oluyor. Artık daha güvenli bir ulaşımın gerçekleşeceği çok açık. Uygulama Ocak-Şubat aylarında tam olarak hizmete girecek.

Bu yazı Türk Hava Yolları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.