THY Bilet Değişikliği

Thy Bilet DeğiştirmeTürk Hava Yolları da bilet değişikliği üzerine bazı kurallar dahilinde yolculara hizmet vermektedir. Özellikle Thy bilet tarih değişikliği ya da Thy bilet değiştirme işlemleriniz için aşağıdaki kurallara uymak zorundasınız. Tüm havayolu firmalarının kendi hizmet anlayışına göre düzenlediği kurallar, bilet değişikliklerinde uygulanmaktadır.

  • Thy bilet iptalinde eğer tarifeli uçuş saatinize, 12 saatten fazla bir zaman var ise biletiniz cezasız iptal edilmektedir. 12 saatten fazla zaman içerisinde istenen iptallerde hizmet bedeli iadesi yoktur. Cezasız olarak değişiklik yapılabilmektedir. Sadece uygulanan yöntemde değişiklik işlem ücreti alınmakta ve olası fiyat farkı tahsil edilmektedir.
  • Thy bilet iptalinde eğer tarifeli uçuş saatinize, 12 saatten az bir zaman kalmışsa bilet bedelinin %30 ‘u ceza olarak tahsil edilmektedir. Bilet bedeli üzerinden %30 ceza uygulanmaktadır. Yine yapılan işlemde değişiklik işlem ücreti alınmakta ve olası fiyat farkı tahsil edilmektedir.
  • Anadolu Jet uçuşlarında O ve U sınıfına kesilen biletleri için hiçbir şekilde iptal, iade ve değişikliği gerçekleştirilmemektedir.
  • THY uçuşlarında ise G ve P sınıfına kesilen biletler için hiçbir şekilde iptal, iade ve Thy bilet değişimi gerçekleştirilmemektedir.
  • Uçuştan sonra bilet iadesi yapılmamaktadır.
Thy Bilet Değişimi

Thy bilet değişikliği işlemleri için online bilet sitesi’nde bulunan “Bilet değişikliği” başlığı tıklanmalıdır. Açılan sayfada rezervasyon kodu ve yolcu soyadı girildikten sonra karşınıza rezervasyonununuz listelenecektir. Açılan aynı sayfada bulunan “Yolculuğumu değiştirmek istiyorum” butonuna tıklayabilir ve Thy bilet tarihi değiştirme işleminizi değişiklik yapmak istediğiniz uçuş/tarihi seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde Thy rezervasyon değişikliğini de gerçekleştirdiğiniz taktirde gönül rahatlığıyla uçabilirsiniz.

Bu yazı Türk Hava Yolları, Uçak Bilet kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.