Türk Hava Yolları

Türk hava yolları 1933 yılı içerisinde 20 Mayıs’ta Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak “Hava Yolları Devlet İşletmesi” adıyla kurulmuştur.  Daha sonralarda bu isim “Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü” olarak değiştirilmiştir. 1955 yılında 21 Mayıs günü, 6623 sayılı kanun ile “Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü” ismi kaldırıldı ve bugünkü ismi olan “Türk Hava Yolları’na” kavuştu.

1983 yılına geldiğimiz de Thy 50. yılını 3 kıtada, 4.037 koltuk kapasiteli 30 uçak ile birlikte, 30 bin tonluk kargo ve 2,5 milyon yolcu taşımış olmanın gururu ile kutlamıştır. Personel sayısını 5.775′e çıkarmış olan Thy hava yolları şirketi aynı yıl içerisinde “THY Magazin” adı ile ilk aylık uçuş dergisini çıkararak yayım hayatına başlamıştır.

Türk Hava Yolları1990 ile 2003 yılları arasında thy türk hava yolları dışa açılma sürecini yaşayarak, çeşitli Uzakdoğu ülkeleri gibi çeşitli ülkelere uçuşları başlamış ve yaklaşık 737 ile 800 uçağı da filosuna katmıştır.

2003 yılından günümüze kadar da küresel markalaşma yolunda ki çalışmalarına ara vermeden sürdürmeye devam etmiş ve Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketleri arasında gururla adını taşımıştır.

Türk Hava Yolları’nın belirlemiş olduğu vizyon ve değerler ise;

•    Sektör ortalamalarının üstünde seyreden büyüme trendinin sürdürülmesi,
•    Sıfırlanmış kaza ve kırımı,
•    Düşük maliyetli taşıyıcılara denk gelen birim maliyetleri,
•    Sektör ortalamalarının altında dağıtım ve satış ve giderleri,
•    Dünyada parmakla gösterilen bir hizmet anlayışı,
•    Biletleme, rezervasyon ve uçağa biniş işlemlerini kendisi yapan sadık müşterileri,
•    Kurumdan elde edeceği yararın yarattığı katma değer ile orantılı olduğunu bilen ve kendini geliştiren personeli,
•    Üyesi bulunduğu Star İttifakı ortaklarına iş yaratan ve onların sunduğu potansiyelden iş çıkarabilen ticari ataklığı,
•    Hissedarlarının ve tüm yarardaşlarının menfaatini birlikte gözeten modern yönetim ilkelerini benimsemiş yönetimi ile birlikte belirginleşen bir havayolu şirketi olmaktır.
Misyon olarak benimsedikleri yol; Sivil Hava Taşımacılığı (SHT) sektöründe Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Bayrak Taşıyıcısı kimliği ile ürün yelpazesi, hizmet kalitesi güvenilirliği, rekabetçi konumu, thy fiyat politikası ve uçuş emniyeti ile tercih edilen, aynı zamanda Avrupa’nın önde gelen ve küresel ölçekte faal olan bir havayolu şirketi olmaktır.

Thy bilet fiyatları uçuşun ilk satışa çıkmasıyla birlikte belirli sayıda belirlenmiş olan adetteki koltuk sayısınca thy biletleri ucuz fiyattan başlayarak satışa sunulmaktadır. Thy biletleri fiyatları her kademe koltuğun satışının bitmesinden itibaren bir üst THY bileti fiyatlarına geçerek uçaktaki satışa açık olan koltuk sayısının tamamlanmasına kadar devam etmektedir. Bu neden ile uçuşunuzu ne kadar erken planlayabilirseniz o kadar ucuz Thy bilet fiyatından yararlanarak uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.

Thy uçak bileti diğer hava yolu şirketlerine göre biraz daha pahalı olmak ile birlikte en çok tercih edilenler arasında yer alan bir hava yolu şirketi olma özelliğini de korumaktadır. Thy yolları “uçuş emniyetine” son derece önem veren bir hava yolu şirketi olarak Thy fiyatlarında ki politikasına rağmen müşterileri üzerinde güven elde etmiş ve verdiği hizmet doğrultusunda da Türkiye’nin önde gelen havayolları arasında yer almayı hak etmiştir.

Türk hava yolları bilet fiyatları gideceğiniz tarihe ve yere göre anlık olarak değişebilmektedir.  Ucuz bilet fiyatları THY’ de her uçuş için uçak doluluğuna bağlı olarak ve sadece belirli adetteki koltuk sayısına göre satışa açılmaktadır. Dolayısı ile daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi, rezervasyon yapma işleminizi uçuş tarihinize göre ne kadar daha erken tamamlayabilirseniz o kadar ucuz THY bileti fiyatı ile uçak bileti satın alma fırsatı sağlamış olursunuz.

Türk Hava Yolları da diğer sektörler de ve havayolu şirketlerinde olduğu gibi online satış hizmeti vermektedir. Thy online bilet işlemi ile online olarak biletinizi alabilir, rezervasyonunuzu ve Check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları fiyatları vermiş olduğu hizmet ile tamamı ile örtüşen bir hizmet anlayışı sunan, güven ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutan, Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri arasında olmanın vermiş olduğu gurur ile hizmetini sürdürmeye devam etmektedir.

Bu yazı Genel, Türk Hava Yolları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.